wykonawcy
Display_simone_vallerotonda_02.

Simone Vallerotonda

http://www.simonevallerotonda.com/

Występy: Koncert XIX „Alfabeto falso… czyli co kryje się za literami”, Koncert XVI „Alfabeto falso… czyli co kryje się za literami”, „Barokowy groove. Muzyka na teorbę i gitarę barokową”

Urodził się w Rzymie, gdzie rozpoczął też naukę gry na gitarze klasycznej. Dzięki zainteresowaniu muzyką dawną, rozpoczął naukę gry na lutni u Andrea Damianiniego w konserwatorium Santa Cecilia w Rzymie, które ukończył z najwyższym wyróżnieniem. Następnie ukończył z wyróżnieniem studia z zakresu gry na teorbie i gitarze barokowej u Rolfa Lislevanda w Staatliche Hochschule für Musik w Trossingen. Ukończył także studia z zakresu filozofii na Uniwersytecie Tor Vergata w Rzymie.
Występował jako solista i wykonawca basso continuo na międzynarodowych festiwalach i w renomowanych salach koncertowych w Europie i na świecie.
Współpracował z zespołami Modo Antiquo, Academia Montis Regalis, Musica Antiqua Roma, Les Ambassadeurs, Soqquadro Italiano, Il Pomo d’Oro.
Uczestniczył w transmisjach radiowych i telewizyjnych dla BBC, RAI, France Musique, Radio4, Radio Clara, Kulturradio, Radio Vaticana. Brał udział w nagraniach fonograficznych dla wytwórni Naïve, Sony, Amadeus, E Lucevan le Stelle Records, Tesori Musicali di Roma.
Obecnie prowadzi klasę lutni w konserwatorium w Frosinone.

Cezary Zych