wykonawcy
Display_alpha_39_bw.

Jean Rondeau

Występy: Koncert V „Sonaty fletowe Jana Sebastiana Bacha”, Koncert I „Tylko Bach, ale jaki Bach!”, „Muzyka kameralna J.S. Bacha”, „F. Couperin, J.-Ph. Rameau, Le Sieur de Machy, M. Marais, G.Ph. Telemann. Francuska i „prawie francuska” muzyka kameralna XVII I XVIII wieku”, „10 000 diabłów. Muzyka klawesynowa Domenico Scarlattiego i Antonio Solera”

Początkowo uczył się przez ponad 10 lat gry na klawesynie u Blandine Berlet. Potem przedmiotami jego kształcenia była realizacja basso continuo, organy, fortepian, jazz, improwizacja, kompozycja, dyrygentura chóralna i orkiestrowa w paryskim Conservatoire National Supérieur de Musique oraz w Guildhall School of Music and Drama w Londynie.
Jako solista, ale także członek zespołów kameralnych i orkiestrowych, Jean Rondeau miał okazję często występować w największych miastach i na największych festiwalach Europy, podobnie zresztą jak w Ameryce Północnej (USA i Kanada).
Występuje regularnie z Note Forget (zdobył z nią Trophées du Sunside w 2012 roku), grupą której jest założycielem i która wykonuje głównie jego kompozycje skoncentrowane wokół muzyki jazzowej. W roku 2014 podpisał kontrakt płytowy z wytwórnią Warner/Erato, a pierwszym efektem współpracy była płyta „Imagine” poświęcona muzyce Jana Sebastiana Bacha.

Cezary Zych